Načítání obsahu, prosím počkejte
Barbet

Barbet

Známé také jako:
Francouzský vodní pes;French Water Dog
Země původu:
Francie
Hmotnost psa:
15-25 kg
Hmotnost feny:
15-25 kg
Výška psa:
58 cm
Výška feny:
53 cm
Barva:
černé; šedé; kaštanové hnědé; srnčí červení; pískové; bílé; strakaté
Skupina FCI:
8 retrívři, slídiči a vodní psi
Sekce FCI:
3 vodní psi
FCI:
standard

Srst

Srst má dlouhou, zvlněnou a kadeřavou srst, zformovanou do provázků. Je hustá a zvláštností tohoto plemene je, že pokrývá celé tělo. Od nepaměti byl Barbet stříhán. Říká se, že má "ovčí srst". Srst má zbarvení: černé, šedé, kaštanové hnědé, srnčí červení, pískové, bílé nebo strakaté.

Vzhled

Barbet velice připomíná současného pudla, který dlouho nebyl stříhán. Současné výstavní Barbety se také podle vzoru pudla stříhají. Barbet je středně velký. Silné, okrouhlé tlapy jsou velice dobře přizpůsobeny pro pohyb ve vodě.

Temperament

Barbet je velice temperamentní, není však agresivní, ani nervózní. Je to povolný, vyrovnaný, přívětivý, učenlivý a poslušný pes. Barbet miluje vodu a je specialistou na vodní práce a lov vodních ptáků, nevadí mu ani kopání v ledové vodě. Je naučen přinášet postřelenou zvěř. Díky své rozhodnosti, loveckému instinktu a schopnostech v aportování, bývá Barbet lovci i na zemi vynikajícím pomocníkem. Svému pánovi je velice oddaný, je také výborným společníkem. -Využití: Dříve aportér z vody, dnes lovecký pes a společník


Zdroje:  Wikipedie