Načítání obsahu, prosím počkejte
Anglický špringršpaněl

Anglický špringršpaněl

Země původu:
Velká Británie
Hmotnost psa:
22-24 kg
Hmotnost feny:
22-24 kg
Výška psa:
51 cm
Výška feny:
51 cm
Barva:
hnědobílá; černobílá; s pálením nebo bez něj

Důkazy o existenci psů podobného typu v Anglii máme už z raného středověku. Ke skutečnému rozrůzněni španělů však došlo až koncem 19. století. I když špringršpaněl je považován za nejpůvodnějšího z loveckých španělů, jeho první standard byl vydán až roku 1902. Jméno získal podle charakteristického způsobu pronásledování zvěře sériemi krátkých skoků.

Popis

Středně velký, symetricky stavěný kompaktní pes. Hlava středně dlouhá, poměrně široká a mírně zakulacená, s vyznačeným stopem a širokým, hlubokým čenichem. Pysky kvadratické a hluboké. Oči středně velké, mandlového tvaru, tmavě oříškové barvy. Uši dlouhé a široké, těsné přiléhající k hlavě, nasazené v rovině očí, dobře osrstěné. Krk delší, silný, svalnatý, mírně klenutý, bez laloku. Končetiny rovné, silné, svalnaté. Pohyb přímý, volný a elegantní. Tělo silné, přiměřeně dlouhé, s hlubokým hrudníkem a klenutými žebry. Svalnatá, lehce klenutá záď. Ocas nízko nasazený, kupírovaný, nesený pod linií hřbetu. Srst hustá, hladká, delší na uších, trupu a končetinách.

Charakteristika

Velmi živý, aktivní, silný a vytrvalý pes. Pokud má možnost vybít svůj temperament, je poslušný a poměrně snadno ovladatelný. K lidem je velmi přátelský, zcela neagresivní.


Zdroje:  Wikipedie