Načítání obsahu, prosím počkejte

Vzácnou želvu přejelo auto. Měla ale štěstí na zachránce, který ji nesnědl

12. 9. 2021 – 11:16
0
Vzácnou želvu přejelo auto. Měla ale štěstí na zachránce, který ji nesnědl Želvu přejelo auto, poškodilo jí krunýř, ale nezabilo. | zdroj: Profimedia

Vzácná želva měla velké štěstí, že ji objevil náhodný kolemjdoucí. Přejelo ji totiž auto a nebýt jeho péče, přišla by o život. 

Ne každá želva může schovat hlavu do krunýře a hlavec plochý patří mezi takové. Možná by se ale stejně před jedoucím autem schovat nestihl. To vzácnou želvu zranilo, naštěstí však nezabilo. Přece jen horská silnice v Thajsku má do pevného povrchu asfaltové dálnice daleko. 

Zraněného, těžko se pohybujícího hlavce našel Chaiyanat Kawiplook z provincie Chiang Mai, který si původně myslel, že jde o kámen. Zvíře mělo nakřápnutý krunýř, a tak ho vzal do nedaleké vesnice, kde se mu dostalo náležité péče. Želva měla štěstí, že při střetu s autem nebyly poškozeny svaly, takže krunýř se zahojil rychle a mohla být vypuštěna zpět do přírody.

Sladkovodní želva s obří hlavou, která nejde zatáhnout do krunýře, měla štěstí hned několikanásobné. Přežila přejetí autem, byla nalezena včas a také měla štěstí, že si ji zachránce ani jeho okolí nepřipravili k večeři. Hlavec plochý je totiž v asijské kuchyni vyhledávanou specialitou, což ho dostalo až na seznam ohrožených druhů. 

Zdroje:  Profimedia

Nejnovější články