Načítání obsahu, prosím počkejte

Třínohá kočička na obálce kalendáře pomáhá podobně postiženým zvířatům

4. 12. 2020 – 18:36
0
Třínohá kočička na obálce kalendáře pomáhá podobně postiženým zvířatům Mylo přišla o nožičku, ale její příběh pomáhá šířit povědomí o adopci postižených zvířat. | zdroj: Profimedia

Když si bílo oranžovou kočičku Mylo přebírala od veterináře kočičí charita Cats Protection, kvůli vážnému zranění nohy jen sotva chodila. Po dvou letech - už jen se třemi nožkami - má Mylo tu čest zdobit titulní stránku nového kočičího kalendáře.

Adoptovat nemocné či zraněné zvíře, chce odvahu a hlavně dobrou duši. Mylo měla štěstí, že v roce 2018 do kočičího útulku v britském Worchesteru vstoupila Sarah Buddingová, která má obě tyto vlastnosti. Do Myly se zamilovala a rozhodla se kotě adoptovat i s reálným rizikem, že o nožičku přijde, což se i stalo.

Buddingová následně založila instagramový účet, kde zveřejnila Mylin příběh v naději, že to pomůže jiným postiženým kočkám najít domov. Z Mylo se brzy stala hvězda a její hrdá majitelka je ráda, že může poradit lidem, kteří se rozhodli pro stejně odvážný krok jako ona. 

Zdroje:  Profimedia

Nejnovější články