Načítání obsahu, prosím počkejte

Slepý pes našel nečekaného parťáka. Vodicí kočku

3. 8. 2022 – 8:28
0
Slepý pes našel nečekaného parťáka. Vodicí kočku Blaze a jeho vodicí kočka Satin | zdroj: Profimedia

Černá kočka Satin a stejně tak černý kříženec německého ovčáka Blaze se neměli vůbec v lásce. Do té doby, než Blaze zcela oslepl. Satin, která ho dřív nemohla vystát, se stala jeho nejlepší parťačkou - jakousi vodicí kočkou. Pomocí mňoukání ho naviguje po bytě.

Když učitelka v mateřské školce Robin Wagnerová v roce 2019 Blazea adoptovala, veterinář jí řekl, že je pejsek na jedno oko slepý. A co hůř, má problémy i druhým okem. O to také nakonec koncem roku 2020 přišel. 

Satin, která jakožto první zvíře v domě považovala Blazea za nevítaného vetřelce, v tu chvíli zcela změnila svůj přístup. Ne, že by se sice změnila v milovníka psů, ale ani jí nic jiného nezbývalo - pokud nechtěla, aby na ni nevidomý Blaze stále šlapal. Když si všimla, že Blaze míří jejím směrem, začala na sebe hlasitě upozorňovat mňoukáním. A psí spolubydlící změnil směr.

Pud sebezáchovy se nakonec přece jen změnil v jistou formu přátelství - pomocí mňoukání svého parťáka naviguje po bytě. Přišli na společnou řeč, díky níž Blaze pozná, že je před ním překážka, které by se měl vyhnout. 

Není to sice asistence se vším všudy, ale pejskovi v jeho nelehké situaci opravdu pomáhá.

Zdroje:  New York Post , Profimedia/SWNS

Nejnovější články