Načítání obsahu, prosím počkejte

Jak co nejlépe pořídit selfie s kočkou nebo psem

15. 7. 2023 – 9:03
0
Jak co nejlépe pořídit selfie s kočkou nebo psem Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia

Většina domácích mazlíčků už má díky smartphonům s fotoaparáty bohatou zkušenost. Jejich chovatelé je mnohdy fotí častěji než své děti. Přesto pořídit si selfie se svým psem či kočkou bývá často nečekaně náročný úkol. Přitom existuje pár jednoduchých rad, jak chlupáče na focení selfíček připravit.

Málokdy se pořízení selfie povede na první dobrou, běžně je potřeba tlačítko fotoaparátu zmáčknout alespoň třikrát čtyřikrát, v případě instagramových celebrit i třeba třicetkrát… Mazlíčci ale takovou trpělivost zpravidla nemají, navíc jim vaše přítomnost poblíž jejich tváře nemusí být úplně příjemná.

Pokud zaregistrujete, že už to pro pejska nebo kočičku přestává být zábava, snaží se utéct a nezabírají ani pamlsky, raději si dejte pauzu. Asi nikdo nechce mít místo hezké fotky na památku ošklivý šrám v obličeji…

Pamlsek však mívá jako motivace docela úspěch, zejména pak u psů. U nich je i snazší naučit je sedět vedle vás, což dává větší šance na úlovek kvalitní profilovky. U koček je to těžší, pokud nemá náladu, nepomůže ani oblíbená dobrůtka.

Když už se vám podaří chlupáče psychicky i fyzicky připravit na focení selfie, je potřeba myslet ještě na pár detailů, které pomohou vytvořit lepší dojem. A hlavně zajistí rychlejší pořízení kvalitního snímku, takže nemusíte svého domácího miláčka trápit dlouho, radí organizace Blue cross for pets.

Myslete na světlo

Nejlepší pro focení je přirozené světlo, blesku byste se měli vyhnout. Můžete jím totiž zvíře polekat, navíc blesk odpálený přímo do obličeje není nic příjemného ani člověku, natož zvířeti.

Více fotek

Kdo někdy fotil děti, ví. Jedna fotka nikdy nestačí. Ideální je nastavit si sekvenční režim. V rychlém sledu vznikne množství fotek a z nich jistě vyberete nějakou, na níž budete vypadat dobře vy i psí či kočičí miláček.

Vybírejte prostředí

Snažte se vybírat klidná místa, na kterých nebudou rušivé faktory. A to jak před, tak i za kamerou. Přece nechcete, aby se zvíře soustředilo na dění okolo něj víc než na svůj obraz na displeji. O rušivosti pozadí ani nemluvě. Neuklizený pokoj, prádlo v koupelně, hora špinavého nádobí nebo medvěd procházející se v lese za vašimi zády zkrátka chtě nechtě upoutají víc pozornosti než vy.

Portrétní režim

Pokud se vám nedaří přesun na vhodnější místo, nastavte si alespoň portrétní režim foťáku – zvýrazní vás s mazlíčkem, zatímco pozadí lehce rozostří.

Zdroje:  bluecross.org.uk

Nejnovější články