Zdraví

Co říkají 'psí kousky' o paměti našich domácích mazlíčků?

19. 08. 2019 18:07

Ne nadarmo se lidé děsí Alzheimerovy choroby, stařecké demence a dalších poruch paměti spojených se stářím. Paměť hraje v našem životě centrální roli. Dalo by se dokonce říct, že dlouhodobá paměť nás ze značné míry definuje jako jednotlivce – i když, přinejmenším v tom, jak nás vnímají ostatní, hraje nezastupitelnou roli také osobnost.

Kdy a jak ostříhat svého psa?

17. 08. 2019 10:36

Uvažujete, že zkrátíte srst svému miláčkovi, ale bojíte se, abyste sobě i jemu nezpůsobili doživotní újmu? Stříhání psů v podání amatérů může působit jako týrání. Jak stříhat a čemu se vyvarovat, aby tomu tak nebylo?

Čipování: Jak na to a proč tím zvířata trápit?

14. 08. 2019 16:49

Kočky a psi se rádi pokouší o samostatné procházky, bohužel se tak občas zatoulají.  V neznámém prostředí bývá jedinou možností jejich návratu odchyt a následné vrácení k páníčkovi. Pokud mají ale pod kůží zavedený praktický mikročip, stačí jen čtečka a hned je jasné, komu se mazlíček zaběhl. 

Jak vyčistit kočce chrup

14. 08. 2019 13:43

Čistit či nečistit zuby? První možnost je správně. Za péči o chrup vám vaše kočka bude vděčná, byť to asi nikdy nedá pořádně najevo. Jak zvládnout delikátní akci, aniž by při ní příliš trpěly obě strany? 

Jóga s mazlíčky: Módní trend, který má svůj smysl

13. 08. 2019 16:47

Ze Západu k nám přichází nová móda. Na první pohled je možná trochu podivná, ale též neskonale roztomilá. Řeč je o józe se zvířaty, která má podle svých zastánců přinášet uvolnění tělu i duchu, vést člověka blíž k přírodě, zocelovat vazby mezi člověkem a jinými živými tvory a taky zahřát u srdce.

K čemu jsou psům oblečky?

12. 08. 2019 06:54

Zatímco někteří psi se bez oblečení obejdou jen stěží, jiní po něm ani neštěknou. Smysl má však poměrně často. A nejdůležitější na výběru není, jakou pes či fenka udělají parádu. Jde hlavně o funkčnost a zdraví!